YUVALUNA | GİZEM ONAY

Gizem Onay ile Haz Pozitif Sohbetler devam ediyor!

Çoğumuz aşağı yukarı ilk hatırladığımız mastürbasyon deneyimimize yakın şekilde mastürbasyon yapıyoruz ve o zamandan bu zamana çok az şeyi değiştiriyoruz. Genelde belli bir tekniğimiz ve uyarılma şeklimiz var ve çoğu zaman da bunun dışında bir teknik, hız ya da dokunuşla orgazm yaşayamıyoruz. Bu da ortalama 3-9 dakika arası sürüyor.

Değiştirmediğimiz mastürbasyon alışkanlıklarımız bizi yeni cinsel deneyimler yaşamaktan alıkoyuyor ve hazzımızı kısıtlıyor.

Bu alışkanlıkları kırıp yeni deneyimlere bedenimizi ve zihnimizi açtığımızda ise gelişebilir ve evrilebiliriz. Ve evet, harika bir solo pratiğiniz olduğunu düşünüyor bile olsanız daha iyisi her zaman mümkün!

Sadece kadınların ve vulvası olan kişilerin katılımına açık olan buluşmada bahsedeceğimiz konular:

* Düzenli şekilde mindful solo pratik yaptığımızda aslında beynimizin haz kapasitesini nasıl artırırız? Sinir sistemimizde yeni yollar yaratarak pratiğimizi nasıl daha yoğun hislere açabiliriz?

* Kendinizle ilgilendiğiniz ve dokunduğunuz şekilde diğer kişilerle sevişiyor olsanız, nasıl bir partner olurdunuz?

* Alışageldiğimiz dışında kendimize nasıl farklı şekillerde dokunabiliriz?

Buluşmamızda sadece vulva ve klitoris değil vajina içinde de farklı dokunuşlar anlatılacak ve materyalimiz üzerinden gösterilecek. Ayrıca g-noktası haricinde vajinada bahsi geçen 4 farklı noktayı daha keşfe çıkacağız.

Somatik seksoloji yaklaşımıyla konuyu detaylıca ele alacağız, hazzı arttırmanın yollarına dair tüyolar paylaşıp, ardından da soru-cevap kısmını yapacağız.

Buluşmamız yine sadece kadınların ve vulvası olan kişilerin katılımına açık.

Konular önemli, konular derin :) Bu yüzden bazı noktalara özellikle dikkat etmek istediğimizi de belirtelim.

Online Buluşmada Mahremiyet

Konuşmaya çok ihtiyaç duyduğumuz ancak konuşabileceğimiz uygun ortamları bulmakta zorlandığımız konular üzerinden gideceğiz. Ve elbette, her zaman olduğu gibi, bu buluşmalarda da mahremiyete çok önem veriyoruz:

* Buluşmaya lütfen sadece kendi adınız-soyadınız ile katılın. Bağlanmadan önce Zoom’daki kullanıcı adınızı kontrol edin.

* Buluşma boyunca biz bize olduğumuzdan emin olabilmek için, kameranızın açık olmasını bekliyoruz. Eğer özel bir nedenle kamerayı kapatma ihtiyacı duyarsanız, bunu bize önceden bildirmeniz gerekiyor. Buluşma esnasında kamerası kapalı olan ve farklı isimle katılmış olan kişiler buluşmadan uzaklaştırılabilir.

* Mikrofonunuzun kapalı olması, konuşmalar sırasında arka plan gürültüsünü azaltacağı için önemli. Elbette konuşmak istediğinizde mikrofonunuzu açabilirsiniz.

* Buluşma, arşivlemek amacıyla kayıt altına alınacaktır ancak daha sonra bu kayıtlar herhangi bir yerde ve herhangi bir kişiyle paylaşılmayacaktır. (Buluşmayı sonradan seyretmeniz mümkün olmayacak.)

Bir Daha Ne Zaman?

Buluşmaları ayda birkaç kez olacak şekilde planlıyoruz. Her bir buluşma Haz Pozitif yaklaşımıyla konuşacağımız cinselliğe dair çeşitli konuları içerecek. Her yeni buluşma, sosyal medya hesaplarımız (@gizemonayluna ve @yuvalunacom) üzerinden duyurulacak.

07 Ekim’de görüşmek üzere!

 
#
Tamam