YUVALUNA | GİZEM ONAY

Gizem Onay uzun yıllardır yoga, doğuma hazırlık, şifalı bitkiler, kadınları destekleyici uygulamalar, Organic Intelligence ve somatik seksoloji alanlarında çalışan bir araştırmacı ve kolaylaştırıcı olarak hizmet veriyor.

Dr. Aviva Romm’dan 400 saatlik Kadınlar için Bitkisel Tıp Eğitimi’ni aldıktan sonra Institute of Somatic Sexology’den Cinsellik Rehberliği eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılında Ankara’da açtığı LUNA Bilge Kadınların Yaşam Döngüleri Merkezi, hem bu buluşmalara yuva, hem de birçok bitkisel ürünün geliştirildiği bir yer oldu.

Kadınlığın ve özellikle hazzın ciddi şekilde bastırıldığı bir dünyada öncelikle kadınların bedenleriyle yeniden tanışmasını, yakınlaşmasını ve ihtiyaçlarını dile getirecek gücü bulmasını önemseyen Gizem Onay, bir süredir cinsellik ve haz ile ilgili içerikler paylaşıyor.

1980 Ankara doğumlu, yüksek lisansını Danimarka’da Avrupa Birliği Politikaları üzerine yapıp ardından yıllarca İstanbul’da çeşitli üniversite ve STK’larda AB Merkez Direktörü olarak çalıştıktan sonra 10 yıl önce çalışma alanını haz, mindfulness, yoga, menstruasyon, doğum ve şifalı bitkilerle ilgili konuları içine alacak şekilde değiştirdi.

Kızı Flora Maya ile birlikte Ankara’da yaşıyor. Hazza, keyfe, dansa, müziğe ve doğaya dair her şeye bayılıyor.

Seks yaptığımda neden ağrım/acım oluyor?

Seks yaptığımda neden ağrım/acım oluyor?

Ağrı hiç de nadir değildir ve tedavi edilebilirdir. Ne kadar çok insanın bel ağrısından, baş ağrısından ya da karın ağrısından şikâyetçi olduğunu bir düşünün. Bu sorunların teşhis ve tedavisi için ne kadar çaba harcandığını hayal edin. O halde neden kadınların cinsel ağrılarını tartışmak ve tedavi etmek konusunda bu kadar açık olamıyoruz?

Haz Haritalandırma Pratiği

Haz Haritalandırma Pratiği

Haz Haritalandırmasının amacı muazzam bir orgazm yaşamak değil -ki olursa da elbette öpüp başımıza koyuyoruz, ama hedef o değil! Onun yerine amacımız, bedenimizde neyin iyi hissettirdiğine dair fikir sahibi olmak.

Hormonal Dengeyi Sağlamak İçin Tohum ve Çekirdek Rotasyonu

Hormonal Dengeyi Sağlamak İçin Tohum ve Çekirdek Rotasyonu

Fonksiyonel Tıp ve Naturapati Uzmanı Dr. Jolene Brighten, hormonları doğal yollarla tekrar dengeye kavuşturmada destekleyici olarak kullanılabilecek bu yöntemi tohum rotasyonu olarak adlandırarak nazik ve etkili bir hormon dengeleme desteği olarak öneriyor.

 
#
Tamam