YUVALUNA | GİZEM ONAY
EDA OCAK

EDA OCAK

Keyif ve merakının izinde giderek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı lisans bölümünün ardından, Batı ve Çağdaş Sanat Tarihi üzerine yüksek lisansı yaptı. Yazarların, müzisyenlerin, şairlerin, ressamların, kaçık ve meczupların dünyasında gezindiği bu yıllarda, bir yandan da dünyanın her yerinden gelen öğrencilerine Türkçe öğretti. Astroloji ise, yaşam denen bu acayip gizemin sembollerle konuştuğunu keşfettiği an giriverdi dünyasına. Bu sefer de yıldızların dilini çözmeye, fısıldadıklarını dinlemeye kendini adadı.

Astrolojinin bir kehanet uğraşı olamayacak kadar derin ve çok boyutlu olduğunu verdiği her danışmanlıkta daha da iyi anlıyor. Bu sebeple verdiği eğitim ve danışmanlıklarda astrolojiyi bir farkındalık aracı olarak anlatıyor, öğretiyor. Uzunca bir süredir kırsalda eşi, kitapları ve kediler ile yaşıyor, bolca doğada zaman geçiriyor, bahçesinde ekip biçiyor. Zen okulunun daimi öğrencisi. Çemberlere katılıyor, sessizlik inzivalarında kendini gözlemliyor. Astrolojinin çağımızın sorunlarını anlayıp çözüm bulmamıza nasıl katkı sunacağı üzerine çalışıyor. Ayrıca ‘varlıklararasılık’, ‘biraradaoluş’, ‘ecodharma’ kavramları üzerine kafa yoruyor ve bu kavramlarla zamanın ruhunu anlatan astroloji arasındaki bağlantıyı gösteren yazılar yazıyor.

Instagram : https://www.instagram.com/eda_ocak__

Paylaş:

TÜM YAZILARI

İçinde Büyüyen Bilgi

İçinde Büyüyen Bilgi

Kendi üzerime çalışmak sağlıklı bir yönelim olsa da kendi üzerime çalıştıkça ortaya çıkacak o gelecekteki “iyileşmiş ben”e sürekli yatırım yapmak ne kadar hakiki bir varoluş?

 
#
Tamam