YUVALUNA | GİZEM ONAY
MERVE TIĞLI

MERVE TIĞLI

Merve Tığlı, beslenme ve diyet uzmanıdır. Hem beslenmeye hem hayata herkesin gözünden bakmaya ve bütünü anlamaya  çalışır. Beden, duygular, hayaller, gerçekler, geçmiş, gelecek; hepsinin sadece ‘şu anda’ bir bütün olduğunu düşünür ve her şeyin sadece o anın koşullarına göre değerlendirilmesi gerektiğine inanır. Seyahate, yogaya ve meditasyon niyetine yemek yapmaya, yeni tarifler geliştirmeye bayılır.

Paylaş:

TÜM YAZILARI

Neden Yemek Atakları Yaşıyoruz?

Neden Yemek Atakları Yaşıyoruz?

Yeme atakları esnasında vücudunuzun yiyeceğe ihtiyaç duymasından daha çok beyninizin bir ödüle ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? 

Duygusal Yeme ve Yemek Bağımlılığı

Duygusal Yeme ve Yemek Bağımlılığı

Kilo almanın psikolojiyi bozması, psikolojiyi düzelten en etkili şeyin de yemek yemek olarak düşünülmesi..belki de hayatın en büyük paradokslarından biri! Özellikle stresli bir toplantıdan ve/veya yoğun bir günün sonunda tam ayağınızı uzatıp oturacakken birden bire tekrar ayağa kalkıp evde abur cubur ne bulursanız bir tabağa doldurup tekrar oturduğunuz oluyor mu?

2021 Beslenme Trendleri

2021 Beslenme Trendleri

2020 her birimizin hayatında derin izler bırakan cok zor bir yıl oldu. Sağlık, ekonomi, eğitim, ilişkiler, cinsellik; bu sene resmen hayatımızı oluşturan ana konuların hepsini etkilemenin de ötesinde, tamamen değiştirdi. En basit şeyler dahi değişti, sarılmalarımızın, görüşmelerimizin, toplantıların, flörtleşmenin şekli biçimden biçime girdi.

 
#
Tamam