YUVALUNA | GİZEM ONAY
SELEN ÇAĞLAYIK ELOĞLU

SELEN ÇAĞLAYIK ELOĞLU

Selen Çağlayık Eloğlu, doğum rehberi olarak başladığı şifa yolculuğunda rahmin bilgeliğiyle tanıştı ve başka kadınlara da bu bilgeliği aktarmak için niyet ederek yolculuğunu sürdürüyor. Beden terapileri, bitkibilim ve kadim şifa teknikleriyle gerçekleştirdiği bireysel seanslar, kadın çemberleri ve atölye çalışmalarıyla kadınlarla buluşuyor, rahim şifasını ve bakımını anlatıyor, Anadolu başta olmak üzere kadim coğrafyalarda dile gelen rahim bilgeliğini araştırıyor ve sentezliyor. 

Selen, Galatasaray Lisesi ardından başladığı Bilkent’te Arkeoloji ve Sanat Tarihi lisans eğitimi üzerine ODTÜ’de Sosyal Antropoloji ve Norveç’te Tarımsal Ekoloji programlarında yüksek öğrenim aldıktan sonra yeniden üniversiteye dönmüş ve halen Üsküdar Üniversitesi’nde Ebelik bölümünde okumaktadır. Profesyonel bir doğum ve lohusa rehberi (doula), doğuma hazırlık eğitmeni, The Farm Ebelik Merkezi mezunu bir ebe asistanı, MEB onaylı bir masaj terapisti ve Arvigo Ensititüsü sertifikalı bir Maya Karın Terapisi uygulayıcısıdır, yas ve ölüm konularında da rehberlik yapmaktadır. 

2015 yılında kadınlara hayatlarının her aşamasında destek sunma niyetiyle Kırk Kilit Kadın Şifa Sanatları’nı kurarak doğal doğum, farkındalıkla cinsellik, infertilite, sağlıklı menstruasyon, pelvik taban sağlığı, meme sağlığı, sezaryen sonrası rahim bakımı konularına yoğunlaşmış ve kadınlara bu alanlarda şifa ve beden terapi çalışmalarıyla destek ve eğitimler sunmaktadır. Selen kadın sağlığından ayrı olarak permakültür, bitki ve hayvan destekli terapilerle ilgilenmektedir, daha önce farklı Avrupa ülkelerinde yaşamış ve uzun zaman organik çiftliklerde gönüllü olarak çalışmıştır. Anadolu arkeolojisi, Maya Şamanizmi ve mitoloji konularında derinleşmekte, ekolojik ve sürdürülebilir bir yaşam için gayret etmekte ve 2 çocuğu ve eşiyle İstanbul’da yaşamaktadır.

Instagram : @kirkkilit
Web :
kirkkilit.com

Paylaş:

TÜM YAZILARI

Bedenimizle Tanışmanın Tam Zamanı

Bedenimizle Tanışmanın Tam Zamanı

Bu yeni yılda ve aslında her yeni günde sağlığımızı elimize, kendimize, sorumluluğumuza almak kendimiz için yapacağımız en yararlı eylem, bedenimize vereceğimiz en güzel hediye.

 
#
Tamam