YUVALUNA | GİZEM ONAY
Yuvaluna

Yuvaluna, yaşamı kutlamayı ve kutsamayı önemseyen; konuşulmayanı konuştuğumuzda, bilgiyi ve deneyimi paylaşmaya başladığımızda dünyanın değişebileceğine inanan bir online platformdur. Kişisel yolculuklarımızda faydalandığımız yöntemlere meraklı, çevremizin ve gezegenimizin iyiliğine ve sürdürülebilirliğe duyarlı, bireysel iyileşmeyi önemsediği kadar topluluk olarak birbirimizi ve dünyayı da gözeten bir tavrı esas alır.

Bir arada, birbirimizi destekleyerek, güçlenerek, güçsüz hissettiğimizde de birlikte durarak, paylaşarak, anlaşarak büyüyeceğimiz bir platform yarattık.
Yuvaluna

Yıllardır somatik seksoloji, sinir sistemi ve mindfulness alanlarında çalışan ve kadınları yaşam döngülerinde destekleyici buluşmalar düzenleyen Gizem Onay’ın kurduğu ekip, Ankara’daki ofislerinde çok eğlenerek bu platformu yarattı ve çevrelerindeki binlerce (hatta bazı söylentilere göre en az 5000) kadın tarafından sevgiyle desteklenmeye devam ediyorlar. Yuvaluna ekibi, yaratıcı çalışmanın kendini tüketene kadar üretmek olmadığını bilir, platform için çalışan kişilerin kendini ve birbirini besleyerek üretebilmesi için alan tutar.

Yuvaluna
@gizemonayluna’nın 5000 limon yayınını kimler hatırlıyor? :) Uzun yıllardır kadınları destekleyebileceği birçok farklı alanda uzmanlaşan Gizem, hayalindeki ekibi Ankara’nın tatlı bir sonbahar akşamında bir araya getirdi, büyük bir keyifle (ve bolca kikirdeyerek) çalışmaya başlayan kadınlar oluşturdukları platformu sizinle paylaşmaktan gururlu! yuvaluna.com bu keyifli ve besleyici çalışmaların ürünü.
Yuvaluna

Kadim kültürümüzde yüzyıllarca var olmuş ancak bugün nadiren hayatımıza dahil ettiğimiz kutlama kültürü, Yuvaluna’nın önceliklendirdiği değerler arasında. Sadece büyük hayallerimize kavuşmayı değil, bir arada olmayı ya da sadece öylesine, güzel geçen bir günü, çok lezzetli bir yemeği kutlamayı da ihmal etmeyeceğimiz bir dünya hayal ediyoruz!

Hayatı kutlamayı neden ihmal eder ki insan? Elimizdekinin kıymetini bilmek, iyiliği bereketlendirmek ve deneyimlerimizin tadını çıkarmak için yapılabilecek en doğru şeylerden biri, kutlamayı bilmek ve hatırlamak. Güzelliği, hazzı, neşeyi kutlamak için her fırsatı değerlendirelim ve kutlama için yeni fırsatlar yaratalım!

Yuvaluna yalnızca bilgi paylaşılan bir platform olmaktan öte, konuşulmayan konuların ve deneyimlerin paylaşıldığı, aktarıldığı bir güvenli alan olmayı hedefler. Tabular, ayrımcı ve ötekileştirici yaygın ataerkil baskılar yüzünden yüksek sesle ifade edemediğimiz konularda yalnız olmadığımızı ve paylaştıkça kendimizi iyileştirmeye yaklaşacağımızı öngörür.

‘Bir tek ben değilmişim!’ dediğimiz anların kıymetini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden paylaşmak, kendi kimliğimizle, olduğumuz halimizle var olabilmek için de çok değerli.

yuvaluna.com, bize ‘konuşamazsın’ dedikleri konuların üzerine uygun adım yürüyor!

Yuvaluna

Yüzyıllardır insanı, özellikle kadını tektipleştiren; üstten bakan, hatta baktığı yerden klitorisin bütün anatomisini bile ancak son 15 yılda kitaplara dahil etmiş bir bilgi anlayışı, hiç de Yuvaluna’ya göre değil. Bilgi sorgulanmalı, kapsayıcı ve eşitlikçi bir anlayışla var olmalıdır; bu yüzden Yuvaluna platformlarında paylaşılan her türlü bilgi, konusunun uzmanları tarafından kontrol edilir, kaynak taramalarına dahil edilir ve hiçbir zaman ‘son noktayı koyma’ iddiasında değildir, gelişime ve dönüşüme açıktır.

yuvaluna.com’da sıklıkla, bol bol bilgi paylaşıyoruz ama bu demek değil ki yazdığımız konularda son noktayı koyuyoruz! Uzman görüşlerine danışarak hazırladığımız içerikler, sizden gelen geri bildirimlere ve deneyim paylaşımlarına her zaman açık.

#yuvalunacom

Yuvaluna’da eksikliklerimizin ve ihtiyaçlarımızın farkında olduğumuz kadar, önceliklerimizin ve ayrıcalıklarımızın da farkında olarak bilgiyi paylaşmayı önemsiyoruz. Herkesin adına konuşamayacağımızı bildiğimiz gibi, bazen de toplumdaki bazı seslerin duyulmasına aracılık edebileceğimizi biliyoruz, bunun getirdiği sorumluluk bilinci ile hareket etmeye özen gösteriyoruz.

Sahip olduğumuz çeşitli özelliklerin bize toplumda bazı ayrıcalıklar tanıdığının farkındayız. Aynı şekilde, bazı başka ayrıcalıklara sahip kişilerle eşit olamadığımız sınıfsal yapının da bilincindeyiz. Yuvaluna’da mümkün olduğunca her kesimden kişiye hitap etmek isterken, sesini duyurmak için bir alana ihtiyacı olan taraflara da yer açmak istiyoruz. Topluluk olarak kendi sınırlarımızı bilirsek, kişisel sınırları korumayı hep birlikte daha iyi anlayabileceğiz.
Yuvaluna
Yuvaluna

Yuvaluna, kadının özgürleşmesi için gerekli olan ‘kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadın’ imajına çok saygı duymakla birlikte, artık bireyselleşmenin sorgulandığı bu çağda yan yana olmayı, topluluk oluşturmayı, birbirimizi destekleyeceğimiz güvenli alanların, ‘kırmızı çadırların’ da çoğalması gerektiği fikrinden yola çıkarak dayanışma fikrini destekler ve kendine has bir ‘dijital kırmızı çadır’ olmayı hedefler.

Yuvaluna
Biz bir arada daha güçlüyüz! Hatta güçsüz hissederken bile, bir aradayken daha iyiyiz. Her zaman güçlü ve sağlam olmamız gerektiğini söyleyen sisteme inat, olduğumuz halimizle birbirimizi destekleyebileceğimiz alanlar yaratmanın peşindeyiz…

Yuvaluna’da ayrımcı, ötekileştirici, toplumun belirli kesimlerini yok sayan veya aşağılayan bir dile asla müsamaha gösterilmez; bununla ilgili alınan geri bildirimlerin her biri de özenle değerlendirilir. Her bireyin kendine özgü şekilde belirlediği güvenli sınırlar dahilinde, kimsenin rıza sınırını aşmayan her türlü haz anlayışı kabul görür ve desteklenir. Cinsel yönelim ve cinsiyet kimlikleri ile ilgili yalnızca kişilerin beyanı esas alınır.

Sınırlar en önemli meselelerimizden biri! Yuvaluna, toplumun her kesiminden bireylerin eşit derecede saygı göreceği bir platform. İçimizdeki yargıları dönüştürme zamanı!

Yuvaluna

Yuvaluna, doğadaki tüm varlıklar gibi gelişime, değişime ve dönüşüme açık bir platform olduğunun bilincindedir; bu yüzden kendi belirlediği sınırlar çerçevesinde her türlü katkıya ve yapıcı eleştiriye açıktır.

Doğada hiçbir şey aynı kalmaz. Yuvaluna olarak biz de yaprakların dökülüp yeniden filizlenmelerini heyecanla izler, doğal döngülerden ilham alırız. Değişim, dönüşüm olmazsa olmaz, hep birlikte daima daha ‘iyi’, daha esnek, daha keyifli, daha açık, gezegene daha faydalı ve hayatın daha çok tadını çıkarabileceğimiz şekilde dönüşebileceğimiz bir yolculuğa niyetliyiz!

 
#
Tamam