YUVALUNA | GİZEM ONAY

Pachamama Herbs & Food Cafe, Ocak 2020’den beri Ankara’da vegan-vejetaryen cafe olarak hizmet veriyor.

Uzun yıllardır şifalı bitkilerle ve alternatif terapilerle profesyonel olarak içli dışlı olan Gizem Onay’ın özenle seçtiği sağlıklı tariflerden oluşan menüde, vejetaryen ve vegan beslenenlerin rahatlıkla tüketebileceği yemekler, şifalı içecekler ve rafine şekersiz tatlılar yer alıyor. Glutensiz seçeneklerin de yer aldığı menü, mevsimsel olarak güncelleniyor.

Pachamama, Toprak Ana’nın isimlerinden biri. Güney Amerika’daki And Dağları bölgesinde yaşayan İnkalar, Tanrıça’ya bu isimle seslenirdi. Bolluğu, bereketi, şifayı, iyiliği ve besleyip büyütmeyi temsil eden bu adın elbette Anadolu’da da pek çok karşılığı var. Tabiatın dişi bir güçle ilişkilendirilmesi ve Tanrıça’nın gündelik hayattaki yansımaları, aslında binyıllardır bizim kültürümüzde de mevcut.

Pachamama Herbs & Food Cafe’de istiyoruz ki doğanın kalbinden gelen şifaya aracı olabilelim, en temiz, en doğru bitkileri ve malzemeleri bir araya getirip şifalı iksirlerimizi sizinle buluşturalım; ‘ne yersek oyuz’ düsturuyla şifalı yemekler hazırlayalım, ilacımız yemeğimiz, yemeğimiz de ilacımız olsun. Her lokmada, her yudumda Toprak Ana’yı hatırlayalım.

Hepimize şifa olması dileğiyle!

 

Çalışma saatleri: 10:00 - 21:00
(Pazartesi günleri kapalıyız.)

Kavaklıdere, Zeytin Dalı Cd 12/A, 06680 Çankaya/Ankara

0552 638 04 94

 
#
Tamam