YUVALUNA | GİZEM ONAY

HAZ

Haz Haritalandırma Pratiği

Haz Haritalandırma Pratiği

Haz Haritalandırmasının amacı muazzam bir orgazm yaşamak değil -ki olursa da elbette öpüp başımıza koyuyoruz, ama hedef o değil! Onun yerine amacımız, bedenimizde neyin iyi hissettirdiğine dair fikir sahibi olmak.

Mastürbasyonun Faydaları

Mastürbasyonun Faydaları

Nasıl zevk alıyoruz, nereye dokununca daha heyecanlı hissediyoruz veya nerede uzun süre kalırsak hazzımızı arttırabiliyoruz? Mastürbasyon, kendimizi ve bedenimizi tanımanın en keyifli yoludur. 

Seks ve Penetrasyon

Seks ve Penetrasyon

Seks, penetrasyonu içerebilir veya içermeyebilir. Kadınların da erkekler gibi genellikle penetrasyon ile tatmin olduğu düşünülür. Dr.Laura Mintz, bu konuda yapmış olduğu araştırmalar ile kadınların sadece %4-18’inin penetrasyon ile orgazm olabildiğini söylüyor. 

Bilinçli Farkındalıkla Mastürbasyon Pratiği

Bilinçli Farkındalıkla Mastürbasyon Pratiği

Mastürbasyon çoğumuz için haz odaklı olmaktansa sonuç odaklı bir eylem. Bir düşünün. En son ne zaman dokundunuz kendinize? Ve bu dokunuş deneyiminden ne hatırlıyorsunuz? Yavaş ve zevkli miydi? Yoksa hızlı ve tahmin edilebilir bir deneyim miydi?

Cinsel Utanç ve Özşefkat

Cinsel Utanç ve Özşefkat

Cinsellikten daha derin ve komplike kaç mevzu var hayatta bilmem. Yüzeyde bir yerlerde aslında çok basit. Evet, bir memeli bedeninde yaşıyoruz, hayatta kalıyorsak üremek istiyoruz. Atalarımızın soyunu devam ettirme içgüdüsü ile türümüzü sürdürme güdüsü girift halde, seksi haz veren bir eylem olarak kodlayan beyin cevabımıza dönüşüyor.

Klitoral Orgazm İle İlgili Merak Edilenler

Klitoral Orgazm İle İlgili Merak Edilenler

Orgazm olamama sorunu ile ilgili hem her kadını ilgilendirebilen hem de her kadın özelinde ayrı ayrı araştırılacak birçok farklı sebepten bahsedilebilir. Ancak Dr. Laurie Mitz’in dediğine göre orgazm sorunlarına yol açan en önemli sebeplerden biri, penetrasyona (penisin vajinaya girmesine) gereğinden fazla önem verilmesi.

Seks Pozitif Tutum

Seks Pozitif Tutum

Cinsellikle aranız nasıl? Seks hayatınızın nasıl olduğundan bahsetmiyoruz: Cinsellikle ilgili tutumunuz, cinselliğe yaklaşımınız nasıl?

Erotik Günlük Pratiği Cinselliğimizi Nasıl Besler?

Erotik Günlük Pratiği Cinselliğimizi Nasıl Besler?

Partnerinizle ya da partnersiz bir süredir cinsel heyecanınızı kaybettiyseniz, ilişkinizi canlandırmak istiyorsanız ya da tamamen yeni deneyimlere ve başka hazlara kendinizi açmaya niyetlendiyseniz, erotik günlük pratiği sizin için iyi bir fikir olabilir.

 
#
Tamam