YUVALUNA | GİZEM ONAY

İLİŞKİ

Boyu biraz “şey”: Penis Utandırma

Boyu biraz “şey”: Penis Utandırma

Penis boyunun cinselliğin çok önemli bir parçası ile ilişkilendirilmesinin normal kabul edildiği bir toplum içerisinde, bu organın cinsellik üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu farz etmek şaşırtıcı olmaz.

Özür Dilemek ve Özrü Kabul Etmek 

Özür Dilemek ve Özrü Kabul Etmek 

Dilenen özrü kabul etmek genelde sandığımızdan çok daha zordur. Bunun sebeplerinden biri doğru bir şekilde özür dilemenin birçok adımı olmasıdır, diyebiliriz. Bir diğer sebebi de geçmişteki kırgınlıkların iz bırakabilmesidir; özellikle de bu yaralardan sorumlu olan kişi gerçek bir özür dilemediyse ya da telafi etmeye çalışmadıysa…

Etik Çok Eşlilik Nedir, Ne Değildir?

Etik Çok Eşlilik Nedir, Ne Değildir?

Doğadaki birçok hayvan türünü de hakkında konuşurken içine kattığımız, gıyaplarında örnek verdiğimiz bir mevzu bu: tek eşlilik ya da çok eşlilik. İnsan türü olarak bizler çok eşlilik ya da tek eşlilik seçimlerimizi içinde bulunduğumuz ortam içerisinde üstünlük sağlamak için yapmıyoruz; bazen kültürün dayatmasıyla kendimizi içinde buluyoruz bu kavramın, bazen de kendi hür irademizle dürüst bir şekilde benimsiyoruz. Çünkü insanı oluşturan ve var eden katmanların üst kısımlarında yer alan kültür ile alt kısımlarında yer alan biyoloji unsurunun çatışık birleşmesinden ötürü aslında ne tek eşliyiz ne de çok eşliyiz. Biz de şimdi kendi irademiz ve seçimimizle tercih ettiğimiz, kendimizi yakın hissettiğimiz etik çok eşliliği ya da diğer adıyla rızaya dayalı çok eşliliği konuşacağız.

Seks ve Penetrasyon

Seks ve Penetrasyon

Seks, penetrasyonu içerebilir veya içermeyebilir. Kadınların da erkekler gibi genellikle penetrasyon ile tatmin olduğu düşünülür. Dr.Laura Mintz, bu konuda yapmış olduğu araştırmalar ile kadınların sadece %4-18’inin penetrasyon ile orgazm olabildiğini söylüyor. 

Pandemi Döneminde Flört Önerileri

Pandemi Döneminde Flört Önerileri

‘Sosyal mesafe’ ve ‘flörtleşmek’, pek yan yana getirmek isteyeceğimiz kavramlar değil aslında. Ancak bütün bir yılı salgın hastalıktan korunma önlemleri ve sosyal kısıtlamalarla geçirdikten sonra artık biliyoruz ki, canımız çok sıkıldığında bir yolunu bulabiliriz!

Varoluşsal Değerimizi Bulmamızı Sağlayan Enneagram Nedir?

Varoluşsal Değerimizi Bulmamızı Sağlayan Enneagram Nedir?

“Parçalandım ve her bir parçamı  ayrı yere bıraktım” diyen şarkıyı uzaklara bakarak birbirimizden habersizce ama aynı duygularla hep bir ağızdan söylediğimize tüm kalbimle inandığım, henüz tanışmadığım ve belki de hiç tanışmayacağım ama aslında çok iyi tanıdığım tüm o kadınlara ve içimdeki Matruşka’ya ithafen! 

 
#
Tamam