YUVALUNA | GİZEM ONAY

Önemli not: Ses kaydını satın aldıktan sonra size gelecek olan linkten kaydı en geç 1 Nisan 2024 tarihine kadar indirmeniz gerekmektedir. Kaydı kredi kartı ödemesi yerine banka havalesi ile yaptıysanız bir sonraki iş günü havaleler banka aracılığıyla kontrol edildikten sonra indirmeyi yapabileceğiniz linkler kaydı satın alırken yazdığınız emaile gönderilmektedir. Kredi kartı alımıyla ise otomatik olarak satın alma işlemi sonrası kayıt size ulaşır. Her iki koşulda da eğer kayıt 1 gün içinde ulaşmadıysa lütfen [email protected] adresine yazarak bize ulaşın. (spam*istenmeyen klasörünüze de baktıktan sonra)

Linkin son indirme tarihi olan 1 Nisan 2024'e kadar ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. 1 Nisan sonrası kayıt otomatik olarak silinmekte ve tekrar gönderilmemektedir. (Kaydı bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydetmelisiniz.)

SOLO PRATİK SES KAYDI NEDİR?

Solo pratik, çoğumuz için haz odaklı olmaktansa sonuç odaklı bir eylem. Bir düşünün. En son ne zaman dokundunuz kendinize? Ve bu dokunuş deneyiminden ne hatırlıyorsunuz? Yavaş ve zevkli miydi? Yoksa hızlı ve tahmin edilebilir bir deneyim miydi?

Peki geçen seferden farklı mıydı yoksa genelde hep aynı rutini, uyarı araçlarını ve dokunuşları içerecek şekilde mi dokunuyorsunuz kendinize?

Bir seks terapisti şöyle bir soru soruyor: "Bir düşünün. Kendinizle ilgilendiğiniz ve dokunduğunuz şekilde diğer kişilerle sevişiyor olsanız, nasıl bir partner olurdunuz?"

Harika bir soru!

Çoğumuz aşağı yukarı ilk hatırladığımız deneyimimize yakın şekilde kendimize dokunuyoruz ve o zamandan bu zamana çok az şeyi değiştiriyoruz. Genelde belli bir tekniğimiz ve uyarılma şeklimiz var ve çoğu zaman da bunun dışında bir teknik, hız ya da dokunuşla orgazm yaşayamıyoruz. Bu da ortalama 3-5 dakika arası sürüyor.

Değiştirmediğimiz solo pratik alışkanlıklarımız bizi yeni cinsel deneyimler yaşamaktan alıkoyuyor ve hazzımızı kısıtlıyor.

Bu alışkanlıkları kırıp yeni deneyimlere bedenimizi ve zihnimizi açtığımızda ise gelişebilir ve evrilebiliriz.

İhtiyacımız olan şey mindful (bilinçli farkındalıklı) solo pratiği.

Mindful solo pratik, aslında alışkanlıkları kırmak, hazzı takip etmek ve ne olması gerektiğindense o anda ne oluyorsa ona odaklanmakla ilgili. Yani daha çok yaptığımız şeyleri daha farklı yapıp, pratiğe merakla, sabırla ve araştırmacı bir bakışla yaklaşıp bunların yarattığı hislerde kalmak ve hazzı yaşamaya izin vermekle ilgili. Bunun için “başka neler olabilir, nereye nasıl dokunabilirim? Hangi bölgeyi daha farklı nasıl uyarabilirim? Hmm, peki ya buraya şu şekilde dokunmak nasıl hissettiriyor?” gibi sorular sorabiliriz kendimize. Bu kayıt da bu anlamda bir orgazm hedefi sunmaz. Orgazm pratikte gelmesini keyifle kabul edebileceğimiz bir nokta ama ulaşılması gereken bir nokta değil!

Mindful solo pratiğimizde önerdiğimiz şekilde alışageldiğimiz o bir veya birkaç bölgeye belli şekillerde dokunmak ve uyarma yerine farklı bölgeleri ve dokunuşları araştırmak ve deneyimlemek, sistemimizde yeni haz yolları yaratmayı sağlıyor. Bunun da yanında sadece yeni haz yolları oluşturmanın yanı sıra farkındalıkla bu hislerde kalmak aslında duyumları ve aldığımız zevki de katlayarak artırıyor, ki bu sadece kendi pratiğimizde değil, bir başkasıyla deneyimlediğimiz cinsel birlikteliklerimizde de tabir-i caizse çığır açmamızı sağlıyor. Yani kelimenin tam anlamıyla bedenimizde yeni haz yolları yaratarak haz kapasitemizi artırmamızı sağlıyor.

Son olarak eklemek istiyorum: Daha iyi bir cinsel hayat kendimizle olan ilişkimizi iyileştirmekle başlar. Bu ses kaydı yukarda yazılan tüm bu süreçleri kendi bedeninizde araştırmanıza olanak sağlar. Kayıt p.rnografik öğeler içermez. Kayıt boyunca sizi bedeninizi adım adım keşfe çıkarmak üzere farklı bedensel bölgelere ve dokunuşlara yönlendirir. Kaydın amacı bedensel hislerinize dair dikkatinizi yönlendirmektir. Kayıt 12 dakikalıktır ve vulva dokunuşunun ardından son noktada sizin devam edebilmeniz için kayıt bitirilir. Bu mindful solo pratiğimi kendi bedenimizi tanımamız, ne istediğimizi fark etmemiz, ne istediğimize güvenmemiz, isteklerimize değer vermemiz ve isteklerimizi ifade edebilmeye başlamamız için çok önemli bir başlangıç noktası olarak görebilirsiniz. O yüzden kendi bedeninizle geçireceğiniz bu tarz solo pratikler için kendinize bu alanı ve zaman yaratmanızı dilerim.

 
#
Tamam