YUVALUNA | GİZEM ONAY

2020’nin senin için en güzel yanı neydi deseler, tereddütsüz bu bilgilerle yolumun kesişmiş olması diyebilirim. Elimizdeki ve yüzümüzdeki çizgilerin, parmak ve yüz şekillerimizin kişiliğimiz, yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımız hakkında ne kadar çok bilgi sakladığını öğrenmek beni hayrete düşürdü. 

Türkiye’de bu konularda öncü isimlerden değerli tıp doktoru Dr. Habib Demirel’in Yüzdeki Gizem semineri sonrası öğrendiğim birkaç bilgiyi paylaşmak istiyorum. 4 modülden oluşan bu seminerin daha ilkine katılarak bile öğrendiklerinizle iş ortaklığı yapacağınız kişileri, izdivaç yapacağınız kişiyi, günlük hayatınızda arkadaşlık kuracağınız insanların seçimini yaparken öyle önemli ipuçlarına sahip oluyorsunuz ki... “Keşke bunları daha önce bilseydim” diye hayıflananlarla dolu bir sınıfla eğitime devam ediyorsunuz. 

Yüz şekillerimiz, bizim hangi yüz şekline sahip insanlarla evlendiğimizde daha mutlu olabileceğimizi ortaya koyuyor. 

Örneğin, dikdörtgen yüz tipine sahip olanlar liderdir, bağımsız hareket ederler ve kendilerine güvenirler. Üçgen yüze sahip olanlar ise çok zeki, espri kabiliyetleri gelişmiş ve gruplarda aranılan kişilerdir. Dikdörtgen yüzlüler lider ruhlu olduklarından dolayı, üçgen yüzlülerin farklı bakış açılarındaki çözümlerini sindiremezler ve bulundukları ortamda popülerliği ile dikkat çekecek bir üçgen yüze tahammül edemezler. Demek ki bir üçgen yüzlü ile dikdörtgen yüzlünün birlikteliği çok huzur veren bir birliktelik olmayacaktır. 

Oval yüz tipine sahip olanlar, yüz tipleri içerisinde en merhametli ve vefaya sahip olanlardır. Duygusaldırlar ve dostluğa, hayattan keyif almaya önem verirler. Aşkta tutkulu olurlar ancak hafif melankolik yanları da vardır. Bu sebeplerle üçgen yüzlülerle iyi anlaşırlar. 

Kare yüzlüler mücadeleci, azimli, pratik ve uygulamacı kişilerdir. İyi aile reisi kare yüzlülerden olur. Prensipli ve çalışkanlardır. Fazla sorgulayıcı olmaları bir oval yüzlüyü rahatsız etse de, bir dikdörtgen yüzlü ile sorunsuz ilişki yürütebilirler. 

Yuvarlak yüzlüler şen şakrak, eğlenceyi seven, barışçı ve iyiliksever, romantik kişilerdir. Eşinin stresini alan, öne çıkmaktan çok hoşlanan kişilerdir. Bu sebeple birçok yüz tipinin kolaylıkla anlaşabileceği tipler, yuvarlak yüzlülerdir. Dikdörtgen yüzlüler de en güzel evliliği yuvarlak ve oval yüzlülerle yaparlar. 

Özellikle doğru partner seçimi ile ilgili elimizde de birçok ipucu bulunmakta. Örneğin bunlardan biri, baş parmağımızın avuç içimizin gövdesiyle birleştiği yerde bulunan ve Venüs tepesi denen bölge. Bu bölgenin avuç içimizdeki en çukur olan bölgeye oranla ne kadar tümsek olduğu bizim yaşam enerjimizin yüksekliği ve libidomuz konusunda fikir veriyor. Dr. Habib hocamızın dediğine göre, bu bölgemiz çok aktifse mutlaka partnerimizin elinde de bu bölgenin aktif olmasına dikkat edilmeli. Yüksek libidoya sahip biri olarak partnerinizde düşük libido olması cinsel yönden tatmin olmayan bir birlikteliğe sebep olabiliyor. Benden duymuş olmayın ama, evlenmeden önce adayların el görüntülerini bu tür analizler yapan hocalara göndererek fikir alan ve ona göre karar veren bekarlarımızın sayısı giderek artıyormuş!

BEDİA KAHYA KILIÇ

BEDİA KAHYA KILIÇ

Kadınların birbirine verdiği desteğin gücüne, yoganın ve bitkilerin şifasına ve doğumun büyüsüne kalpten inanan bir kadın, anne, somatik seksoloji beden çalışmaları uygulayıcısı, Organic Intelligence esnek dayanıklılık kolaylaştırıcısı ve mentoru, yoga eğitmeni, bitkisel tıp eğitmeni ve eski bir doğuma hazırlık eğitmeni olan Gizem Onay, biz kadınları tüm yaşam döngüleri boyunca desteklesin, bilgilendirsin; bizlerin gelişim ve dönüşümlerine yardımcı olsun dileğiyle Ekim 2016’da Ankara’da açılan LUNA...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bach Çiçek Terapisi

Bach Çiçek Terapisi

Dr. Edward Bach, 1886-1936 yılları arasında İngiltere’de yaşamış bir tıp doktoru. Uzun yıllar Batı tıbbına sağladığı destekler sonrasında 1918-1922 arasında Londra Homeopati Hastanesi’nde çalışmaya başlıyor. Homeopatideki “suyun bilgi taşıma kapasitesi” üzerinde çalışmalar yaparak, fiziksel bedenin rahatsızlanmadan önce kişinin duygusal olarak hastalandığını ve bu duygu durumlarının da belli çiçeklerinin özleri kullanıldığında düzelebileceğini keşfediyor. Çalışmaları geniş kitleler ve saygın kurumlarca dikkat çekiyor ve etkinliği kabul ediliyor. Böylelikle 38 farklı çiçek özünün hangi duygu durumlarına iyi geldiği listelenerek, o zamandan bu zamana aktarılıyor ve destek tedavi olarak “Bach Çiçek Terapisi” birçok ülkede tanınıp kullanılır hale geliyor.

 
#
Tamam