YUVALUNA | GİZEM ONAY
BEDİA KAHYA KILIÇ

BEDİA KAHYA KILIÇ

1982 Alanya doğumlu, 2 çocuk annesi. Lisans eğitimini Endüstri Mühendisi olarak tamamladı ve yaklaşık 5 yıl profesyonel olarak mühendislik yaptı. Bu sırada İşletme Yüksek Lisansını da tamamlayıp 2009 yılında evlenerek Bursa’ya taşındı. Anne olmasıyla birlikte profesyonel hayata ara vererek kendini doğal ve sağlıklı yaşam, spiritüel şifa yöntemleri ve kişisel gelişim konularında eğitim ve araştırmalara verdi. Profesyonel Yaşam Koçluğu ve Epigenetik Koçluk eğitimlerine katılarak 2019 yılında “Bedia Kahya KILIÇ Koçluk & Danışmanlık”ı kurdu ve hizmet vermeye başladı. Bir yandan ikinci üniversite kapsamında sosyoloji eğitimine devam ederken bir yandan da sosyal medyada @bediakahyakilic hesabında ve www.bediakahyakilic.com web sitesinde blog yazılarıyla paylaşımlarda bulunuyor.

Paylaş:

TÜM YAZILARI

Bach Çiçek Terapisi

Bach Çiçek Terapisi

Dr. Edward Bach, 1886-1936 yılları arasında İngiltere’de yaşamış bir tıp doktoru. Uzun yıllar Batı tıbbına sağladığı destekler sonrasında 1918-1922 arasında Londra Homeopati Hastanesi’nde çalışmaya başlıyor. Homeopatideki “suyun bilgi taşıma kapasitesi” üzerinde çalışmalar yaparak, fiziksel bedenin rahatsızlanmadan önce kişinin duygusal olarak hastalandığını ve bu duygu durumlarının da belli çiçeklerinin özleri kullanıldığında düzelebileceğini keşfediyor. Çalışmaları geniş kitleler ve saygın kurumlarca dikkat çekiyor ve etkinliği kabul ediliyor. Böylelikle 38 farklı çiçek özünün hangi duygu durumlarına iyi geldiği listelenerek, o zamandan bu zamana aktarılıyor ve destek tedavi olarak “Bach Çiçek Terapisi” birçok ülkede tanınıp kullanılır hale geliyor.

Partneri̇ni̇zle Uyumunuzu Yüz Ti̇pleri̇ni̇zden Anlamak Mümkün

Partneri̇ni̇zle Uyumunuzu Yüz Ti̇pleri̇ni̇zden Anlamak Mümkün

2020’nin senin için en güzel yanı neydi deseler, tereddütsüz bu bilgilerle yolumun kesişmiş olması diyebilirim. Elimizdeki ve yüzümüzdeki çizgilerin, parmak ve yüz şekillerimizin kişiliğimiz, yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımız hakkında ne kadar çok bilgi sakladığını öğrenmek beni hayrete düşürdü. 

 
#
Tamam