YUVALUNA | GİZEM ONAY
CHARLOTTE CODRON

CHARLOTTE CODRON

17 yıl önce eşiyle birlikte Türkiye’ye yerleşen Charlotte, ilk bebeğini Antalya'da bir köyde ekolojik yaşam deneyimlediği dönemde 2006 yılında doğurdu ve onu beklerken, gereksiz sezaryene maruz kalmamak için doğumla ilgili okumaya başladı. İkinci bebeğini 2009’da doğurduğunda fark etti ki, arkadaşları ve çevresi bilgi ve destek için ona gelmeye başlamışlardı. O zamanlar doğal doğum, emzirme ve babywearing hakkında pek fazla Türkçe kaynak yoktu ve Charlotte bildiklerini, araştırıp öğrendiklerini hevesle paylaşmaya başladı.

Daha iyi bir destekçi olmak için uluslararası bir dernek olan La Leche League’e (LLL) katılmaya karar verdi ve akredite oldu. LLL Eğitimi ufkunu açtı, düşündüğünden de fazla öğrendi; hatta bu eğitimi almasaydı başka biri olurdu! Sonradan da uluslararası sınava katılmak için birçok uluslararası eğitim aldı, sertifikalı emzirme danışmanı oldu (IBCLC).  Neredeyse 10 yıldır annelere destek ve bilgi vermek için elimden geleni büyük bir zevkle yapıyor. 

Yuvaluna’daki yazılarında teknik bilgiler vermekten ziyade, emzirmeye daha geniş bir bakış açısıyla değinmeye niyetli. Emzirme sorunlarınız için Türkçe’de önemli bir bilgi kaynağı olan websitesi www.lllturkiye.org’u ziyaret edebilirsiniz. 

Aynı zamanda Türkiye’ye geldiğinden beri Fransızca öğretmeni olarak Bilkent Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nde çalıştı ve şu anda Galatasaray Lisesi’nde çalışma hayatına devam ediyor.

Instagram: @charlotte_emzirme.destekcisi_
Facebook: www.facebook.com/LLLTurkiye
Youtube: www.youtube.com/LLLTurkiye

Paylaş:

TÜM YAZILARI

Yuvaluna'ya Merhaba!

Yuvaluna'ya Merhaba!

Öncelikle burada olmaktan duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşmak isterim. Gizem Onay'ı on yıldır takip ediyorum, onunla ve birçok arkadaşımızla birlikte bir çemberde büyüdüğümüzü hissediyorum. Paylaşılan yeni keşifler, hayat deneyimleri, ezber bozan fikirler, okumalar, tartışmalar, sağdan soldan alınan eğitimler; bunların sayesinde kendimi birçok açıdan geliştirdim, beslendim.

 
#
Tamam